Disidenti
Lajme

Pozhari flet për fitore të Kurtit në Bruksel: Do ta zhbëjë PDK-në e LDK-në, po dëgjohen klithmat e frustruara!

Analisti Xhevdet Pozhari, ka shkruar një status për dialogun e lehtësuar nga Bruskeli ndërmjet Kosovës dhe Serbisë.

Përmes një statusi në Facebook, Pozhari ka thënë se fitorja e Kurtit në dialog do ta zhbënte eksistencën e LDK-së dhe PDK-së.

“Fitorja e Albin Kurtit në dialog, do ta zhbënte ekzistencën e LDK-së dhe PDK-së, prandaj dëgjohen klithmat e frustruara!

…. Nuk është i rastësishëm revoltimi i dy partive kryesore të cilat e bartin peshën e mëkateve të dialogut në të kaluarën, LDK-së dhe të PDK-së. Realiteti që ju përplaset për surrati është i idhët…” – ka shkruar Pozhari.

Patundshmëria “prek qiellin”, banesat në Prishtinë arrijnë 1000 deri në 2.500 euro/m2

Disidenti.net

Mblidhet Bordi i ZRrE-së, sot pritet shtrenjtimi i rrymës elektrike

Disidenti.net

“Serbia e ka humbur Kosovën”, Gjukanoviç: Po ndjek politikën e Putinit që kërkon të rikthejë sovjetizmin

Disidenti.net
Disidenti

Pozhari flet për fitore të Kurtit në Bruksel: Do ta zhbëjë PDK-në e LDK-në, po dëgjohen klithmat e frustruara!