Disidenti
Lajme

Policia ndalon për 48 orë dy persona në Pejë pasi të dielën kishin vrarë dy drerë në bjeshkët e Rugovës

0Shares

Dy persona dyshohet se të dielën kanë vrarë dy drerë në bjeshkët e Rugovës.

Pas këtij veprimi, Policia ka arrestuar dy të dyshuarit, pasi gjuajtja e drerëve ndalohet me Ligjet e Kosovës.

Dy të dyshuarit janë ndaluar për 48 orë.

Rastin e ka konfimruar edhe zëdhënës i Prokurorisë Themelore të Pejës, Shkodran Nikçi.

“Ata dyshohen për vepren penale “Gjueti e paligjshme” dhe “Armëmbajtje pa leje”.

“Kam me ta bo ma zi se atij që u vra”/ Burri raporton në Polici se ish gruaja e ka rrahur dhe e ka kërcënuar

Disidenti.net

Ndërron jetë nëna e Edmond Lajqit, një ditë pasi djali i saj vrau bashkëshorten

Disidenti.net

Ekskluzive: Shteti vendos të krijojë Task Forcë për rastet e dhunës ndaj grave

Disidenti.net