Disidenti
Lajme

Policia e Kosovës njofton se është sulmuar në veri, raportohet për lëndime e maltretime të shqiptarëve

Policia e Kosovë ka njoftuar se janë dëgjuar të shtëna me armë zjarri në disa lokalcione në veri, ku disa prej të shtënave kanë qenë në drejtim të njësiteve policore.

Por, nga Policia është thënë se nuk ka të plagosur.

Po ashtu ka kon firmuar se nga qytetarët ka marrë informata për raste ku janë ndaluar e maltretuar nga grupet serbe, ndërsa u janë shkaktuar lëndime dhe po ashtu u janë dëmtuar veturat.

“Policia e Kosovës ka siguruar informacione zyrtare se në disa lokacione janë dëgjuar të shtëna me armë zjarri, ku disa prej të shtënave kanë qenë në drejtim të njësiteve policore, por fatmirësisht nuk ka të plagosur. Po ashtu janë siguruar informacione nga ana e qytetarëve se ka raste ku janë ndaluar dhe maltretuar qytetarë shqiptarë, duke iu shkaktuar lëndime dhe shkaktim të dëmeve materiale në automjetet e tyre nga ana e personave të dyshuar të cilët dyshohet se janë pjesë e organizimeve të bllokimit të rrugëve”, thuhet nga Policia e Kosovës.

MPB kërkon 50 punëtorë, nuk kërkohet diploma e fakultetit as përvoja e punës

Disidenti.net

Krasniqi: Konfliktin në veri e evitoi në momentin e fundit ky zyrtar amerikan, hera e dytë që Kurti po e rrezikon vendin

Disidenti.net

Shuhen shpresat e Serbisë për Asociacionin/ Juristi nga Belgjika ka disa pyetje që nuk do iu pëlqejnë Thaçit e Mustafës!

Disidenti.net
Disidenti

Policia e Kosovës njofton se është sulmuar në veri, raportohet për lëndime e maltretime të shqiptarëve