Disidenti
Lajme

“Po e bën Albini Kosovën Shtet në çdo cep”/ Gashi: Tjerët para tij ishin të zënë në muhabete me Radojçiqin & co

Një ditë para vendosjes së reciprocitetit në dokumente të Kosovës me Serbinë, situata në pjesën veriore të Mitrovicës ka nisur të tensionohet nga strukturat paralele serbe atje.

Në një postim në Facebook, avokati Tomë Gashi duke komentuar këtë situatë, i ka dhënë kurajë kryeministrit Kurti duke thënë se ai po e bën Kosovën shtet në çdo cep.

Suoas tij, të tjerët para Kurtit nuk e bënë këtë gjë për shkak të lidhjeve me Radoiçiqin dhe të tjerët.

Postimi i plotë:

Republika e Kosovës !♥️

RECIPROCITET me Serbinë!

Me Albinin për kufirin

Po e bën Albini Kosovën Shtet në çdo cep

Se bënë tjerët para tij se ishin të zanun në muhabete me Radojçiçin & co

Heronjtë e sotëm të Kosovës duken kështu!

Bravo Kryeministër

Bravo Policia jonë.

Tim Judah: Kur Kurti ishte në burg, Vuçiq ishte ministër i inforimimit, kjo po ndikon në dialog

Disidenti.net

Faton Kurti publikon fotografinë e Vuçiqit nervoz përballë Kurtit: Ai tani e ka vetëm një opsion

Disidenti.net

Hajdari: Gjuha e trupit dëshmoi që Kurti ishte konfident, e Vuçiq në stres

Disidenti.net
Disidenti

“Po e bën Albini Kosovën Shtet në çdo cep”/ Gashi: Tjerët para tij ishin të zënë në muhabete me Radojçiqin & co