Disidenti
Lajme

“Po çohna nga debati”: Rexha i VV-së “kërcënon” me largim nga studio pas përplasjes me Mushkolajn, ndërhyn Panduri

Një përplasje e ashpër ka ngjarë mes Arbër Rexhës, deputet i VV-së, dhe analistit Imer Mushkolaj, i cili është analist i përhershëm në emisionin “Debat Plus”, që udhëhiqet nga moderatori Ermal Panduri.

Gjatë përplasjes rreth temës nëse ka apo ajo Asociacion, Mushkolaj deklaroi se po deklaratat e Rexhës po ia fyejnë inteligjencën.

“Ma t’lutna, ma se po na e fyen inteligjencën beso” – i tha Mushkolaj deputetit të VV-së.

Rexha reagoi ndaj kësaj deklarate.

“Nëse të fyhet inteligjenca, nuk kam faj” – theksoi Rexha.

“Nuk t’lejoj me fol me këtë gjuhë, qysh s’ka Asociacion, zotnia thotë që ka.” – vazhdoi z. Mushkolaj.

“Lem ta përfundoj” – deklaroi Rexha.

“S’ki çka e përfundon” – ia ktheu Mushkolaj.

“Jo, jo, atëherë po çohna prej debatit, dhe po përfundon debati” – vazhdoi Rexha.

E këtu ndërhyri z. Panduri, duke thënë tetë herë “jo, jo, jo…”.

“Jo, jo, jo…jo, jo, jo…jo, jo, jo” – dëgjohet tek flet z. Panduri.

Për shkak të pakënaqësive 40 zyrtarë dhanë dorëheqje

Disidenti.net

Parashikimi i motit për dy javët e ardhshme: Rrezik nga vërshimet apo përmbytjet e shpejta

Disidenti.net

Lutfi Haziri: Ndëshkime të reja do të ketë, amerikanët e mbajnë fjalën

Disidenti.net
Disidenti

“Po çohna nga debati”: Rexha i VV-së “kërcënon” me largim nga studio pas përplasjes me Mushkolajn, ndërhyn Panduri