Disidenti
Lajme

Pjesëtari i Policisë së Kosovës merr rrugën e mërgimit: Mirupafshim vendlindja ime

0Shares

Nga sot qytetarët e Kosovës kanë marrë edhe dritën e gjelbërt për të lëvizur pa viza në vendet që janë pjesë e zonës Shengen, raporton Sinjali.

Tashmë shumë qytetarë veç se kanë filluar udhëtimin e tyre pa viza, përfshirë edhe pjestarë të Policisë së Kosovës.

Sot, ku data shënon 1 janar fillimin e vitit të ri 2024, pjesëtari i Policisë së Kosovës, Hikmet Bajrami përmes një shkrimi në Facebook ka bërë të ditur se po largohet nga Kosova.

Bajrami ka shkruar shkurt “Mirupafshim vendlindja ime”.

Kujtojmë se më 9 mars, Këshilli i Ministrave të BE-së ka miratuar në lexim të parë propozimin për lëvizjen pa viza për qytetarët e Kosovës. Procedura e radhës u bart në Komisionin për Liritë Civile, Drejtësinë dhe Çështjet e Brendshme (LIBE) për një votim të sërishëm.

Kosova ka nisur rrugëtimin e saj drejt liberalizimit të vizave para më shumë se 10 vitesh.

Sistemi i Perëndimit së shpejti edhe në Kosovë, e kthen shishen, i merr paratë

Disidenti.net

“Çka nëse e sheh në rrugë”, babai i Rizës flet pas lirimit të Sekiraqës: Shohim se si do të zhvillohet – mirë jo

Disidenti.net

35-vjetori i grevës së minatorëve, Kurti: Me guxim politik, ky komunitet e dridhi gjithë ish-Jugosllavinë

Disidenti.net