Disidenti
Lajme

Pjesë e Këshillit të Përgjithshëm të LDK-së edhe 4 anëtarë nga LDK e Istogut

Lidhja Demokratike e Kosovës, sot në Kuvendin Zgjedhor zgjodhi kryetarin e ri.

Pas dorëheqjes së Isa Mustafës, në këtë kuvend zgjedhor, për kryetar të ri u zgjedh Lumir Abdixhiku.

Delegatët e LDK-së nga dega e Istogut kanë votuar Abdixhikun, i cili arrit fitore të thellë kundrejt Lutfi Hazirit dhe Besian Mustafës.

Ndërsa në Këshillin e Përgjithshëm të LDK-së u bën edhe 4 anëtarë nga Istogu:

1. Haki Rugova, 2. Besart Dreshaj, 3. Shkëmb Manaj dhe 4. Ilir Ferati

“Unë po t’i jap ty bananet, ti s’po mi jep mollat”, Shala ia shpjegon çuditshëm marrëveshjen Matoshit

Disidenti.net

Abdixhiku i përgjigjet PSD-së për protestën e së shtunës: Nuk është çështje e rrugës, por e negociatave

Disidenti.net

Tragjedia që u evitua: Dy avionë ishin 200 metra afër, gati u ndeshën në hapësirën ajrore të Kosovës

Disidenti.net
Disidenti

Pjesë e Këshillit të Përgjithshëm të LDK-së edhe 4 anëtarë nga LDK e Istogut