Disidenti
Lajme

Përfundon votimi në Francë: Projeksionet e vendosin Macron si fitues me 58%

Ka përfunduar procesi i votimit për zgjedhjet presidenciale në Francë, shkruan Gazeta Express.

Rezultatet në zgjedhjet presidenciale franceze janë në dhe presidenti aktual Emmanuel Macron, i cili ishte favorit për të fituar, ka siguruar një mandat të dytë me 58% të votave, tregojnë projeksionet.

Ndërkohë Marine Le Pen ka marrë 42% të votave, thonë ato.

Ekskluzive: I dyshuari për plagosjen e policëve, gjeneral Nuredin Lushtaku dhe vëllezërit e tij, Policia mobilizon forcat për arrestimin e tyre

Disidenti.net

E rëndë: Plagosen dy policë në Skënderaj, njëri u qëllua në kokë

Disidenti.net

PDK dhe AAK në emër të UÇK kanë vjedhur, në emër të saj tentojnë të fshehin dallaveret!

Disidenti.net
Disidenti

Përfundon votimi në Francë: Projeksionet e vendosin Macron si fitues me 58%