Disidenti
Lajme

‘Për pikë të qefit’: Haliti tregon përse votoi Konjufcën për kryeparlamentar

0Shares

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Xhavit Haliti, ka thënë  se “për pikë të qefit” e ka votuar Glauk Konjufcën për kryeparlamentar.


Haliti tha se Konjufcën e ka votuar populli dhe se s’ka nevojë të bëhen filma.

Me 69 vota pro, 33 kundër dhe asnjë abstenim, Glauk Konjufca është zgjedhur kryetar i Kuvendit.

Deputetët tjerë të partive opozitare votuan kundër propozimit të Lëvizjes Vetëvendosjes, përveç Xhavit Halitit nga Partia Demokratike e Kosovës.

Avokati Halilaj, ka një mesazh për familjen e heroit Bunjaku: Mos i pranoni për ngushëllim ata që e mbajtën në zyrë Milan Radoiçiqin

Disidenti.net

Avokati Asdren Hoxha tensionohet kur pyetet se a është mbrojtës i të dyshuarit për sulmin terrorist në Banjskë

Disidenti.net

Historiani shqiptar: Banjska e Mitrovicës ishte vendbanim shqiptar

Disidenti.net
Disidenti

‘Për pikë të qefit’: Haliti tregon përse votoi Konjufcën për kryeparlamentar