Disidenti
Lajme

Për një javë shqiptohen mbi 12 mijë gjoba trafiku nga Policia e Kosovës

Gjatë javës së fundit të prillit, në Kosovë kanë humbur jetën dy persona si pasojë e aksidenteve rrugore.

Përveç aksidenteve me fatalitet, gjatë kësaj jave që po e lëmë pas, sipas Policisë së Kosovës, janë shkaktuar hiç më pak se 119 aksidente me të lënduar, shkruan Gazeta Sinjali.

Nga këto 119 aksidente, del të jetë se dita e shtunë ishte me më së shumti raste të aksidenteve me të lënduar, gjithsej 27.

Ndërsa, aksidente me dëme materiale, nga e hëna e kësaj jave janë shkaktuar 248.

Si duket, as gjobat nuk po arrijnë t’i vetëdijësojnë qytetarët, kjo ngase në vetëm një javë, Policia e Kosovës ka shqiptuar 12.377 tiketa.

Dita e enjte u shënjua me më së shumti gjoba të shqiptuara – në total 1996.

Ekskluzive: I dyshuari për plagosjen e policëve, gjeneral Nuredin Lushtaku dhe vëllezërit e tij, Policia mobilizon forcat për arrestimin e tyre

Disidenti.net

E rëndë: Plagosen dy policë në Skënderaj, njëri u qëllua në kokë

Disidenti.net

PDK dhe AAK në emër të UÇK kanë vjedhur, në emër të saj tentojnë të fshehin dallaveret!

Disidenti.net
Disidenti

Për një javë shqiptohen mbi 12 mijë gjoba trafiku nga Policia e Kosovës