Disidenti
Lajme

Peci: Rugova refuzoi ftesën e presidentit francez pas masakrës në Prekaz, e ftoi Shirakun të shohë tmerrin në Kosovë

Opinionisti Lulzim Peci ka ndarë një ngjarje që kishte ndodhur 25 vjet më parë, pas masakrës së familjes Jashari.

Ai ka treguar se pas masakrës në Prekaz, ish-presidenti francez Zhak Shirak e kishte ftuar ish-presidentin Ibrahim Rugova të shkojë për vizitë në Paris.

Megjithatë, siç ka thënë Peci, Rugova nuk kishte pranuar por e kishte ftuar Shirakun që ta vizitojë Kosovë për të parë krimet që po ndodhnin.

“Si sot me kujtohet kur pas masakres ne Prekaz, Presideti Shirak e ftoi Presidentin Rugova te shkoj ne vizite ne Paris, por ai nuk pranoi, dhe e ftoi ne vizite ne Kosove Shirakun qe te shoh me syte e tij se cfare eshte duke ndodhur ne vendin tone”, ka shkruar ai.

“Lavdi themeltareve te shtetit te Kosoves qe iken nga kjo bote, para se te jetesohet pavaresia e vendit tone!”, ka shtuar Peci.

Rasti Vizat – Gjykata merr vendim për Ukë Rugovën

Disidenti.net

Patundshmëria “prek qiellin”, banesat në Prishtinë arrijnë 1000 deri në 2.500 euro/m2

Disidenti.net

Mblidhet Bordi i ZRrE-së, sot pritet shtrenjtimi i rrymës elektrike

Disidenti.net
Disidenti

Peci: Rugova refuzoi ftesën e presidentit francez pas masakrës në Prekaz, e ftoi Shirakun të shohë tmerrin në Kosovë