Disidenti
Lajme

Pavarësisht “tërheqjes” së Qeverisë, policia nis aplikimin e reciprocitetit

Sonte Qeveria Kurti mori vendim që ta shtyjë për 30 vendimin rreth reciprocitetit me Serbinë për çështjen e targave dhe letërnjoftimeve.

Kështu kërkoi edhe ambasadori amerikan në Prishtinë, Jeff Hovenier në një paraqitje para gazetarëve të dielën mbrëma.

Megjithatë, edhe përkundër vendimit të Qeverisë së Kosovës, në pikën kufitare në Merdare Policia e Kosovës ka nisur me aplikimin e reciprocitetit përmes një dokumenti të vetëm.

Kështu raportoi Kanal10 para pak minutash, transmeton Paparaci, teksa shihej se një kamionit i është dhuruar një dokument me të dhënat e shoferit, sonte pas mesnate.

Kurse, Koha.net ka publikuar foto të dokumentit të lëshuar.

MPB kërkon 50 punëtorë, nuk kërkohet diploma e fakultetit as përvoja e punës

Disidenti.net

Krasniqi: Konfliktin në veri e evitoi në momentin e fundit ky zyrtar amerikan, hera e dytë që Kurti po e rrezikon vendin

Disidenti.net

Shuhen shpresat e Serbisë për Asociacionin/ Juristi nga Belgjika ka disa pyetje që nuk do iu pëlqejnë Thaçit e Mustafës!

Disidenti.net
Disidenti

Pavarësisht “tërheqjes” së Qeverisë, policia nis aplikimin e reciprocitetit