Disidenti
Lajme

Parashikimi i motit për dy javët e ardhshme: Rrezik nga vërshimet apo përmbytjet e shpejta

0Shares

As në dy javët e ardhshme nuk pritet të ketë stabilizim të motit.

Sipas “Mendimi për motin”, në pjesën e dytë të javës së ardhshme mund të ketë të reshura më të dendura, që rrisin rrezikun nga vërshime të rrjedhave lumore apo përmbytjeve të shpejta, raporton Express.

Temperaturat do të luhaten ndërmjet 19C e 23C, e në javën pas 19 qershorit përreth 25C.

“Edhe në trendet e fundit për dy javët e ardhshme nuk shihet periudhë stabile e motit.  Të reshura më të dendura mund të ketë në pjesën e dytë të javës vijuese, që edhe rritë rrezikun nga vërshime të rrjedhave lumore apo përmbytjeve të shpejta.  Temperaturat luhaten ndërmjet 19C e 23C, e në javën pas 19 qershorit përreth 25C”, thuhet në njoftim.

Radojiçiq e fshin “Viberin” pasi gjurmohet nga mediat, dyshohet se është i plagosur rëndë

Disidenti.net

Rrëfim nga Veriu – serbi që ka prindërit në Banjskë: Policia u solli ilaçe, ushqim dhe pije

Disidenti.net

“150 eksplozivë dinamit dhe 235 karikatorë për kallashnikov”, Policia publikon listën e armatimit të konfiskuar në veri

Disidenti.net
Disidenti

Parashikimi i motit për dy javët e ardhshme: Rrezik nga vërshimet apo përmbytjet e shpejta