Disidenti
Sport

Pamje: Ia mohoi dy penallti Kanadës, gjyqtari i njëjtë më herët pati bërë një skandal duke fishkëlluar në 85′ fundin e një ndeshje

Gjyqtari nga Zambwia, Janny Sikazwe, sot po ndan drejtësinë në ndeshjen mes Belgjikës dhe Kanadës.

Të gjithë tifozët e futbollit po ankohen në internet për dy penallti që ky gjyqtar nga Zambwia ua mohoi kanadezëve në pjesën e parë.

Mirëpo, i njëjti gjyqtar më herët kishte qenë protagonist i një skandali të rrallë. Ai gjatë Kupës së Afrikës që u zhvillua në fillim të këtij viti, fishkëlleu fundin e ndeshjes Tunizia – Mali kur kronometri shënonte minutën 85:07 pa dhënë kurrfarë shpjegimi.

Pastaj i njëjti bënte një prapakthim dhe pezullonte atë vendim, duke i urdhëruar lojtarët që të luanin sërish.

Sidoqoftë, sërish para kohës fishkëllente fundin e ndeshjes në të njëjtën sfidë, respektivisht në 89′ e 44 sekonda, pa dhënë asnjë minutë shtesë.

Tunizia ankohej tej mase për mënyrën se si ndahej drejtësia atë ditë. Ankesa të ngjashme pritet të kenë edhe kanadezët sot, që panë veten të penalizuar.

Pacolli është i interesuar të blejë Man Utd?

Disidenti.net

“Ndizet” sfida Serbi-Zvicër, prestigjiozja spanjolle “AS”: Duel i ngarkuar me tension dhe… provokime

Disidenti.net

Shota Baraliu: Me Ronaldon e vjetër kam parë ëndërr duke u martuar me të

Disidenti.net
Disidenti

Pamje: Ia mohoi dy penallti Kanadës, gjyqtari i njëjtë më herët pati bërë një skandal duke fishkëlluar në 85′ fundin e një ndeshje