Disidenti
Lajme

OVL e UÇK-së nesër mban konferencë për media

Nesër nga ora 10:00, Organizata e Veteranëve të Luftës së UÇK-së, do të mbajë konferencë për media.

Konferenca do të mbahet në selinë qendrore të OVL-së së UÇK-së.

“Ju njoftojmë se nesër me datë 20.06.2022 në ora 10:00, në selinë qendrore të OVL UÇK-së do të mbahet konferencë për medie nga Organizatat e dala nga lufta e UÇK-së”, thuhet në njoftim.

Kujtojmë që gjatë kësaj jave, Kuvendi i Kosovës, në parim në lexim të parë, miratoi Projektligjin për Pagën Minimale, ku nuk u përfshinë kategoritë e dala nga lufta.

Si pasojë e përjashtimit, një ditë pas miratimit, veteranët kanë protestuar në shenjë kundërshtimi.

Matoshi: Avdullah Hoti ka qenë kryeministri më i mirë i të gjitha kohërave

Disidenti.net

Zafir Berisha: S’është lajm kur më shihni me armë, por me ndonjë violinë ose flaut

Disidenti.net

Milan Radojçiq: Jam kthyer në Kosovë dhe ju e dini se çfarë do të thotë sepse nga këtu nuk ka kthim prapa

Disidenti.net
Disidenti

OVL e UÇK-së nesër mban konferencë për media