Disidenti
Lajme

“O Besnik legeni”/ Halil Geci me reagim të ashpër për Besnik Tahirin dhe një deputete të LDK-së: Ja çka thotë për tregtinë me kriminelët e veriut!

Veprimtari i LDK-së, Halil Geci ka reaguar pas aksionit të fundit në veri të vendit ku pati përleshje ndërmjet Policisë së Kosoës, dhe kriminelëve serbë.

Geci përmes një postimi në facebook, thotë se, Amerika së bashku me Vjosa Osmanin dhe Albin Kurtin ua ka prishur bizneset e ndyra tradhtarëve opozitarë që bënin tregti me kriminelët serbë.

Ai në këtë reagim ka kritikuar ashpër Besnik Tahirin dhe një deputete të LDK-së, që i reaguan Kurtit për reciprocitet me Serbinë.

Postimi i plotë:

Amerika së bashku me Vjosën dhe Albinin u’a ka prishur rehatin dhe bizneset e ndyra disa tradhtarëve opozitarë që bënin tregti me kriminelët e veriut, ata që sot po bëjnë barrikada dhe po gjuajnë mbi polici me armë zjarri, dhe po rrahin e maltretojnë civilë shqiptarë.

Politikanë më të ndyrë se politikanët shqiptarë nuk ke parë kurrë, nuk janë veç politikanët e sotit por edhe ata të shekullit të kaluar…!

Politikanët shqiptarë mund t’i krahasosh vetëm me talibanët e Avganistanit ngase tjetër moster më të përshtatshme që mund t’i krahasosh nuk mund të gjesh.

Opozita në vend se më i përkrahur institucionet ajo indirekt e perkrah Vuçiqin.

Besnik Tahirovski i thotë populizëm reciprocitetit, o Besnik legeni tregona ti kur duhet të vihet reciprociteti që të mos jetë populizëm?

Pastaj kjo deputetja e LDK-së e që neve rugovistat e quajmë … e madhe e LDK-së thotë se nuk ka qenë koha e reciprocitetit, e kur është koha e reciprocitetit oj … madhe, tregona se ma e menqur se ti mundet të jetë veq Murrica e balit Lah, që po kullot LDK-në pa një fije mend në kokë.

MPB kërkon 50 punëtorë, nuk kërkohet diploma e fakultetit as përvoja e punës

Disidenti.net

Krasniqi: Konfliktin në veri e evitoi në momentin e fundit ky zyrtar amerikan, hera e dytë që Kurti po e rrezikon vendin

Disidenti.net

Shuhen shpresat e Serbisë për Asociacionin/ Juristi nga Belgjika ka disa pyetje që nuk do iu pëlqejnë Thaçit e Mustafës!

Disidenti.net
Disidenti

“O Besnik legeni”/ Halil Geci me reagim të ashpër për Besnik Tahirin dhe një deputete të LDK-së: Ja çka thotë për tregtinë me kriminelët e veriut!