Disidenti
Lajme

“Nuk lejojmë që Albin Kurti të bëhet diktator”/ Profesori i reagon Memli Krasniqit dhe Rrahman Jashari: U zbuluan!

0Shares

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Memli Krasniqi gjatë ditës së djeshme ka zhvilluar një takim me Këshillin Grevist të Bashkimit të Sindikatave të Pavarura të Kosovës (BSPK).

Krasniqi tha se nuk ka vend për qasje diktatoriale në Kosovës, duke iu referuar kryeministrit, Albin Kurti.

“Ishte një takim në të cilin diskutuam gjerë e gjatë në të cilën është duke kaluar anëtarësia dhe gjithë njerëzit që po i kalojnë. Qëndrimin ynë si PDK është i qartë, dialogu social nuk duhet të ketë alternativ sepse vetëm përmes dialogimit duhet të gjejmë zgjidhje. Nuk ka vend për qasje diktatoriale në Kosovës. Nuk mund të sillet qeveria ndaj mësuesve me këtë arrogancë të paparë ndonjëherë në vendin tonë”, tha ai.

Pas këtij takimi ka folur edhe Rrahman Jashari i cili ka thënë se nuk do ta lejojnë që Kosova të bëhet shtet diktatorial.

Për këto deklarata ka reaguar profesor. Dr.Enver Bytyçi.

Ai ka thënë se sindikata po bën luftë politike dhe jo sindikaliste.

“Për disa që nuk janë pajtuar me kritikat e mia ndaj grevës së arsimtarëve!

Sinqerisht nuk e dija se do zbuloheshin vetë në publik!

Sindikata bën luftë politike e jo sindikaliste!

Kjo është e vërteta që e pohon vete kryesindikalisti!”, ka shkruar Bytyçi.

Fondacioni Golden Eagle bën thirrje për krijimin e fondit për Policinë e Kosovës, ndanë 30,000 euro

Disidenti.net

Mirena: Afrim Bunjaku, që sot ra në detyrë, shteti nuk i ka garantuar as sigurim shëndetësor, as sigurim jetësor, e Qeveria ua ka hequr edhe shtesat për rrezikshmëri në punë

Disidenti.net

“Ma shpejt se t’i jepi 2-3 shuplaka”/ I riu në Prishtinë kapet me Policinë pasi e gjobitën për shkelje në trafik

Disidenti.net
Disidenti

“Nuk lejojmë që Albin Kurti të bëhet diktator”/ Profesori i reagon Memli Krasniqit dhe Rrahman Jashari: U zbuluan!