Disidenti
Lajme

Ngjarje si nëpër filma në Istog, hajni vesh mantilin e bardhë, futet në QMF dhe i vjedhë një punëtoreje kuletën

Një ngjarje jo e zakontë ka ndodhur javën e kaluar në Istog. Të premtën e kaluar, një punëtore shëndetësore në QMF-në e Istogut kishte njoftuar policinë për vjedhjen e kuletës dhe disa dokumenteve gjatë orarit të punës.

Pas një pune intensive, Policia e Kosovës ka arritur të arrestojë hajnin e dyshuar për këtë vjedhje.

Burime të Indeksonline bëjnë të ditur se i arrestuari është Avni Berisha nga fshati Sferkë, banues në Fushë Kosovë.

Avni Berisha është emër i njohur për Policinë e Kosovës. I njëjti ka mbi 50 vepra penale dhe vazhdon të jetë në liri nga institucionet e drejtësisë së Kosovës.

Njoftimi i policisë:

“Nga çanta iu ёshtё vjedhur kuleta nё tё cilën i kishte pasur rreth nёntёdhjetё (90) euro, kartelën e  bankёs, letёrnjoftimin, patentshoferin dhe KI-nё zyrtare tё punёs. Pas një pune intensive nga hetuesit e Stacionit Policor nё Istog, me datё 12.01.2023, ёshtё arritur tё identifikohet dhe arrestohet i dyshuari: A.B. i lindur me 1985 Shqiptar/Kosovar”.

“Ti je mashtrues, i pa guximshëm” – Agim Veliu i kundërpërgjigjet Kurtit

Disidenti.net

Kurti për Abdixhikun e Hotin: I njoh mirë, të dy bashkë s’bëjnë sa çereku i Bislimit dhe Muratit

Disidenti.net

‘Asociacion i maleve të Sharrit, të Lumit Lepenc’, ‘A je mirë çka po flet?’ – Përplasen Kurti e Abdixhiku

Disidenti.net
Disidenti

Ngjarje si nëpër filma në Istog, hajni vesh mantilin e bardhë, futet në QMF dhe i vjedhë një punëtoreje kuletën