Disidenti
Lajme

Ngjarja makabre në Vërmicë, Siriani u qëllua në gjoks me disa plumba, derisa 16 vjeqari i plagosur në këmbë ka ecur rreth tri orë për të kërkuar ndihmë

Dje u raportua për një rast të rëndë që ndodhi në orët e para në Vërmicë, ky dy sirianë dyshohet se u qëlluan nga disa persona me armë.

Njëri prej tyre arriti të kërkojë ndihmë mjekësore, teksa tjetri u kërkua për orë të tëra, derisa në orët e pasdites u gjet pa shenja jete në mal.

Burimet e Sinjalit brenda Prokurorisë bëjnë me dije se siriani, i cili u gjet i vdekur afër një pishine dyshohet se u vra me disa plumba. Afër trupit të pajetë, njësitë policore gjetën një armë të shkurtër, gjashtë gëzhoja, disa prej të cilave të kallashnikovit, si dhe një telefon.

Burimet e Sinjali bëjnë të ditur se 16-vjeçari ka deklaruar se janë sulmuar nga 4-5 persona dhe i njëjti është plagosur në këmbë më armë zjarri, teksa ka bërë të ditur se bashkë me të ishte siriani që u gjet sot i vdekur.

Sipas tij, ashtu i plagosur ka ecur rreth tri orë nga vendi se ku ka ndodhur e gjithë ngjarja.

Si pasojë e lëndimeve të marra ai është dërguar në repartin e Ortopedisë në Spitalin Rajonal të Prizrenit, ku po vazhdon trajtimin e mëtutjeshëm mjekësor.

Ky sulm nuk është i pari në këtë zonë pasi që edhe më parë ka pas sulme të tilla ndaj refugjatëve sirian.

Ky është 19-vjeçari që u godit për vdekje në Prishtinë, po shpërndante porositë me motoçikletë

Disidenti.net

“A u kënaqet?”, momenti kur Nuredin Lushtaku dërgohet në paraburgim

Disidenti.net

30 ditë paraburgim për Nuredin Lushtakun dhe të tjerët

Disidenti.net
Disidenti

Ngjarja makabre në Vërmicë, Siriani u qëllua në gjoks me disa plumba, derisa 16 vjeqari i plagosur në këmbë ka ecur rreth tri orë për të kërkuar ndihmë