Disidenti
Lajme

Nga nesër do të rritet çmimi i naftës në Kosovë, kaq do të kushtojë 1 litër

Lajm i keq për qytetarët e Kosovës. Nga dita e nesërme pritet të ketë rritje të çmimit të derivateve.

Burimet e Indeksonline tregojnë se, ka pësuar rritje çmimi i furnizimit e kështu pritet edhe rritje për konsumatorët.

Sipas të njëjtave burimeve, çmimi pritet të shkojë nga 5 deri në 7 cent më shumë për litër.

Pra, çmimi do të arrijë nga 1.65 deri 1.68 cent për litër.

Kohëve të fundit ka pasur luhatje të çmimeve të derivateve. Se sa do të zgjas kjo ngritje, ende nuk dihet.

Moti gjatë ditës së sotme në Kosovë

Disidenti.net

Ekskluzive: I dyshuari për plagosjen e policëve, gjeneral Nuredin Lushtaku dhe vëllezërit e tij, Policia mobilizon forcat për arrestimin e tyre

Disidenti.net

E rëndë: Plagosen dy policë në Skënderaj, njëri u qëllua në kokë

Disidenti.net
Disidenti

Nga nesër do të rritet çmimi i naftës në Kosovë, kaq do të kushtojë 1 litër