Disidenti
Lajme

‘Nëse takohemi me veten sy më sy, a kemi me u puthë a kemi me u pshty’, Abdixhiku: Çka kish me i bo Albini i 2015-tës këtij Albinit sot?

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku, ka parashtruar një pyetje në drejtim të kryeministrit, Albin Kurti, për të cilin thotë duhet të sqarojë nëse marrëveshja për energji është e mirë apo jo, raporton Gazeta Sinjali.

Abdixhiku e ka kujtuar momentin kur Mikullovci kishte hapur seancën konstituive në gusht të 2017-ës me një thënie të Azem Shkrelit: “Sikur të takoheshim me vetveten sy më sy, do të putheshim apo kishim për t’u pështy?

“Marrëveshja ose është e mirë, ose jo. Ose është meritë e jotja ose e keni të trashëguar. Dalja nga roli politik po bëhet e zakonshme për ju kryeministër. Mikullovci në vitin 2017 kishte cituar Shkrelin ‘nëse takohemi me veten sy më sy a do të ishim puthë apo kishim për tu pështy;. Çka i kish bo Albin Kurti i 2015-s para këtij Albin Kurtit sot”, ka thënë ai.

 

Qeriqi përlotet nga statusi i Muratit: Ende vuaj nga dhimtë e plagëve, kur ky flinte, unë isha në Pashtrik

Disidenti.net

Osmani: Lajçak s’është president i Kosovës – S’ka Asociacion, OJQ mund të ketë

Disidenti.net

Shkëlzen Gashi e imiton dhe ia përmend shampanjën Çollakut: Keni vjedhë sa keni mujtë

Disidenti.net
Disidenti

‘Nëse takohemi me veten sy më sy, a kemi me u puthë a kemi me u pshty’, Abdixhiku: Çka kish me i bo Albini i 2015-tës këtij Albinit sot?