Disidenti
Lajme

“Nëse preket Kosova, Serbia rrafshohet”, Sanduloviq-Vuçiqit: Palaço, sqaroi qytetarët se çfarë të tha NATO

Kryetari i Partisë Republikane të Serbisë, Nikola Sanduloviç, e ka cilësuar palaço presidentin serb, Aleksandar Vuçiq. Deklarata e tij vjen pas tensioneve të fundit në veri të vendit lidhur me reciprocitetin ndaj shtetit serb, raporton Paparaci.

Në Facebookun e tij, ai ka kërkuar Vuçiqit të ndalojë propagandën dhe të sqarojë para qytetarëve të vërtetën se çfarë i thanë gjeneralët e NATO-s.

Sipas tij, në një komunikim me gjeneralët serbë, forcat e NATO-s ua kanë bërë të qartë se nëse preket Kosova, Serbia do të rrafshohet.

MPB kërkon 50 punëtorë, nuk kërkohet diploma e fakultetit as përvoja e punës

Disidenti.net

Krasniqi: Konfliktin në veri e evitoi në momentin e fundit ky zyrtar amerikan, hera e dytë që Kurti po e rrezikon vendin

Disidenti.net

Shuhen shpresat e Serbisë për Asociacionin/ Juristi nga Belgjika ka disa pyetje që nuk do iu pëlqejnë Thaçit e Mustafës!

Disidenti.net
Disidenti

“Nëse preket Kosova, Serbia rrafshohet”, Sanduloviq-Vuçiqit: Palaço, sqaroi qytetarët se çfarë të tha NATO