Disidenti
Lajme

Ndërron jetë ish-gardiani i burgut të Pejës

Ka ndërruar jetë në moshë të re gardiani kosovar, Faruk Lajqi.

I ndjeri po vuante nga një sëmundje e rëndë, ndërsa ndërroi jetë mëngjesin e sotëm.

Lajqi ishte nga fshati Treboviq, ndërsa shërbente me detyrë në burgun e Pejës

Në postimet nga shoqëria dhe familjarët e tij, Lajqi gëzonte respekt të madh dhe kishte sjellje të mirë për të gjithë.

Molliqaj: Hysen Durmishi vodhi paratë e partisë, ia mundesuam me i kthy kapak-kapak

Disidenti.net

Hovenier: Të mos flenë të qetë, njerëzit në Kosovë e rajon që janë të përfshirë në korrupsion

Disidenti.net

Vuçiq: Dua të tregoj të vërtetën për gjithçka që po ndodh/ Kosova me Perëndimin duan të bindin Serbinë se…

Disidenti.net
Disidenti

Ndërron jetë ish-gardiani i burgut të Pejës