Disidenti
Sport

Ndër prioritetet e Real Madridit në verë, transferimi i sulmuesit të Arsenalit

Real Madrid dëshiron të nënshkruajë me sulmuesin e Arsenalit, Gabriel Jesus këtë verë, sipas raportimeve në Spanjë.

Ylli brazilian iu bashkua Topçinjve nga Manchester City për 45 milionë funte verën e kaluar dhe ka rigjallëruar sulmin e klubit, duke shënuar pesë gola dhe duke regjistruar gjashtë asistime në 16 ndeshje në Premier Ligë.

Edhe pse ai ka humbur disa lojë të sezonit për shkak të lëndimeve të rënda, ai është kthyer në formë tani dhe forma e shkëlqyer e Jezusit  me sa duket i ka alarmuar gjigantët spanjollë për mundësinë e nënshkrimit të tij, shkruan IndeksOnline.

Sipas Defensa Central, presidenti i Realit, Florentino Perez, ka hartuar një listë prej katër lojtarësh të cilë synon ti transferojë në afatin kalimtar të verës dhe Jesus bën pjesë në këtë 4she.

25-vjeçari, ka 19 gola në 59 paraqitje për Brazilin, mund të krijojnë me Benzema në një dyshe fantastike. /IndeksOnline/

Tifozi 100 vjeçar: Do ta jepja edhe pensionin tim që Interi ta eliminojë Milanin

Disidenti.net

“Kombëtaren e dua pa futbollistët nga Kosova”, tifozi i Tiranës befason me deklaratën: S’japin 100%

Disidenti.net

Me plis në kokë, boksieri shqiptar i pa ndalshëm në Gjermani

Disidenti.net
Disidenti

Ndër prioritetet e Real Madridit në verë, transferimi i sulmuesit të Arsenalit