Disidenti
Lajme

Mushkolaj për Elvis Hoxhën: Duhet të jesh i poshtër, e idiot që ta provosh ta njollosësh Jasharajn

Analisti Imer Mushkolaj e ka kritikuar ashpër anëtarin e VV’së, Elvis Hoxha, pasi ky i fundit e akuzoi kryesindikalistin Rrahman Jasharajn për lidhje me Serbinë.

Mushkolaj tha se për ta njollosur Jasharajn deri në atë pikë, duhet të jesh njeri i poshtër dhe idiot.

Sipas tij, është e turpshme dhe e frikshme përpjekja e pushtetit për ta denigruar Jasharajn.

“Rrahman Jasharajn e njoh tash e më shumë se dy dekada. Disa vjet edhe kam punu me të. Është njeri i përkushtuem dhe punëtor. Njeri i hjekave. Duhet të jesh fort i poshtër, që ta akuzosh për lidhje me Serbinë. Duhet të jesh fort idiot që të provosh ta njollosësh atë. E turpshme dhe e frikshme përpjekja e njerëzve të pushtetit, përpjekja e pushtetit për ta denigruar Rrahmanin”, tha ai.

Milaim Zeka: Femrat e Kosovës janë të bukura, por 50% e e tyre, e kanë zërin si të meshkujve!

Disidenti.net

‘Gruaja e harruar’ e protestës së 1 tetorit: I dhamë fund heshtjes, Albin Kurti ishte aktivist i shquar

Disidenti.net

Vajzat nga Peja që u gjetën s’pranuan të kthehen në shtëpi – Flet babai i njërës prej tyre

Disidenti.net
Disidenti

Mushkolaj për Elvis Hoxhën: Duhet të jesh i poshtër, e idiot që ta provosh ta njollosësh Jasharajn