Disidenti
Lajme

Mund të bjerë qeveria Kurti?! Vjen përgjigja nga deputetja e Listës “Guxo”

Kështu shprehet Jeta Statovci e cila është deputete e Vetëvendosjes nga Lista Guxo, e cila thënë se në grupin e tyre parlamentar ka diversitet në mendime.

Ajo në emisionin PORTOFOL, e ka thënë këtë pas qëndrimit kundër të deputetit Fatmir Humolli, për rastin e mospërfshirjes të veteranëve të luftës në projektligjin për Pagën Minimale.

“Për deputetin është çështje sensitive, por dje e patëm prezent. Secili nga ne kemi mendime por gjejmë konsensus dhe e tejkalojmë vetveten”.

“Si grup parlamentar jemi divers. Koalicioni është stabil. Është koalicion i madh dhe stabil”.

“Kemi kryer disa punë që janë sensitive e të cilat nuk janë trajtuar për vite me radhë. Ato tani po jetësohen”.

Sa i përket stabilitetit të koalicioni, ajo është përgjigjur pas qëndrimit të kryetarit të PDK-së, Memli Krasniqi se ky bashkëpunim Guxo-LVV, nuk do të shkojë deri në fund të mandatit.

Matoshi: Avdullah Hoti ka qenë kryeministri më i mirë i të gjitha kohërave

Disidenti.net

Zafir Berisha: S’është lajm kur më shihni me armë, por me ndonjë violinë ose flaut

Disidenti.net

Milan Radojçiq: Jam kthyer në Kosovë dhe ju e dini se çfarë do të thotë sepse nga këtu nuk ka kthim prapa

Disidenti.net
Disidenti

Mund të bjerë qeveria Kurti?! Vjen përgjigja nga deputetja e Listës “Guxo”