Disidenti
Lajme

Momenti kur tensionohet situata/ Abelard Tahiri gjuan kutinë e votimit, ndërhyn Salih Zyba – VIDEO

Shefi i grupit parlamentar të Partisë Demokratike të Kosovës, Abelard Tahiri, e ka përplasur kutinë e votimit në Kuvendin e Kosovës.

Kjo ndodhi teksa po bëhej zgjedhja e gjyqtarëve të Gjykatës Kushtetuese.

Tahiri shkoi te foltorja për ta hequr kutinë e votimin, të cilën pozita e solli si përgatitje për të votuar pë dy gjyqtarë të Gjykatës Kushtetuese.

Deputeti i LVV-së, Salih Syba ndërhyu, gjë që solli më pas një përplasje verbale mes deputetëve të pozitës dhe opozitës.

Ndërkohë, situata në kuvend ka dalë ‘jashtë kontrollit’ pasi opozita po kërkon me ngulm të themelohet Komisionit Hetimor për energjinë.

Parlamenti Evropian e voton rezolutën për Kosovën të prezentuar nga Von Cramon

Disidenti.net

Eurodeputeti katalunas bën thirrje që Kosova të njihet nga 5 shtetet e BE-së: Pavarësia është e pakthyeshme

Disidenti.net

Latifi kritikon Ramën për mbeturinat: Thua se nuk vjen nga Londra por nga Somalia – Shpendi do të duket yll

Disidenti.net
Disidenti

Momenti kur tensionohet situata/ Abelard Tahiri gjuan kutinë e votimit, ndërhyn Salih Zyba – VIDEO