Disidenti
Lajme

Momenti kur hajdutët vjedhin çantat ‘Hermes’ në vlerë të 242 mijë dollarë (VIDEO)

Kamerat e sigurisë kanë kapur momentin e grabitjes spektakolare të një dyqani mode në Nju Jork, ku 3 grabitës arritën të rrëmbenin çanta në vlerë të 242 mijë dollarë.

Në pamjet e publikuara shihen tre hajdutët që mbërrijnë në vendngjarje me një makinë të bardhë dhe me çekiça, e më pas njëri prej tyre thyen xhamat e dyqanit, për të marrë prej aty 10 çanta shumë të kushtueshme.

E gjithë ngjarja ka ndodhur rreth orës 03:50 të mëngjesit, në një prej zonave më të frekuentuara të Nju Jorku.

Për shkak të pakënaqësive 40 zyrtarë dhanë dorëheqje

Disidenti.net

Parashikimi i motit për dy javët e ardhshme: Rrezik nga vërshimet apo përmbytjet e shpejta

Disidenti.net

Lutfi Haziri: Ndëshkime të reja do të ketë, amerikanët e mbajnë fjalën

Disidenti.net
Disidenti

Momenti kur hajdutët vjedhin çantat ‘Hermes’ në vlerë të 242 mijë dollarë (VIDEO)