Disidenti
Lajme

Momente frike, koha kur qytetarët “luftonin” për miell e bukë (Foto)

Kosova edhe pak ditë shënon 1 vjetorin e shfaqjes së raste të para me koronavirus. E pak para shfaqsjes së këtyre rasteve, qytetarët ishin mobilizuar për udhqim duke mos ditur se çfarë i priste në ditët në vazhdim.

Qytetarë të shumtë me automjete të vogla e të mëdha, një vit më parë prisnin në rend për orë të tëra që të furnizohen me shumicë me miell në mullirin e fshatit Prugovc të Prishtinës.

Ndonëse ende pa u konfirmuar asnjë pacient i infektuar me koronavirus në Kosovë, paniku erdhi pas përhapjes së pandemisë që e kishte izoluar disa vende në evropë por edhe zona të shumta nëpër shumicën e shteteve në botë, shkruan FaktePlus

Më posht shihni disa fotografi nga momentet kur qytetarët furnizoheshin me miell pak para shfaqjes së rasteve të para me koronavirus në Kosovë:

Lajm i mirë: Mullistët paralajmërojnë rënie të çmimit të bukës në Kosovë

Disidenti.net

Serbi i arrestuar në Istog për krime lufte, dyshohet se ishte i përfshirë në masakrën e Dubravës

Disidenti.net

Pozhari për vrasjen në QKUK: Dënim i përjetshëm për autorin, ta përjetojë ferrin në këtë botë dhe tjetrën

Disidenti.net
Disidenti

Momente frike, koha kur qytetarët “luftonin” për miell e bukë (Foto)