Disidenti
Lajme

Molliqaj: Hysen Durmishi vodhi paratë e partisë, ia mundesuam me i kthy kapak-kapak

Dardan Molliqaj i PSD-së  ka thënë se sa ishte ai sekretar i VV-së ja kishte ndaluar beneficionet Durmishit, Aliut dhe Xhelal Sveçlës.

Ai tha se në kohën kur Durmishi ishte drejtues i Financave ka dal në minus kur e bëntë dorëzimin, kështu pas insistimit të Albin Kurtit i është mundësuar Durmishit që t’i kthente paratë kapak kapak.

Përdorshin kerret e partisë, kishim shumë pak kerre”, tha Molliqaj.

Molliqaj ka folur edhe për raportimet se ka pasur përleshje fizike mes ministrit të Infrastrukturës, Liburn Aliu dhe zëvendësministrit Hysen Durmishi ka treguar se në kohën kur ishte në Lëvizjen Vetëvendosje, Aliu kur nervozohej i rrotullonte tavolinat, ndërsa Durmishi shante.

Ai në emisionin ‘Pressing’ në T7 tha se nuk ka informata që ka ndodh një përleshje e tillë, mirëpo thotë se ka besuar që një gjë e tillë mund të ndodhë, kjo për shkak që thotë se e ka të ditur mënyrën se si ata funksionojnë.

“Si e kom ni e kom besu, jo pse kam informata. Liburni krejt kush e njohin e dinë se si ta kap naj siklet shkon i rrotullon do tavolina e Hyseni e shan qeshtu. Kom pas kësi histori me ta në VV, sa herë është dasht me i ndal”, tha Molliqaj.

 

Tim Judah: Kur Kurti ishte në burg, Vuçiq ishte ministër i inforimimit, kjo po ndikon në dialog

Disidenti.net

Faton Kurti publikon fotografinë e Vuçiqit nervoz përballë Kurtit: Ai tani e ka vetëm një opsion

Disidenti.net

Hajdari: Gjuha e trupit dëshmoi që Kurti ishte konfident, e Vuçiq në stres

Disidenti.net
Disidenti

Molliqaj: Hysen Durmishi vodhi paratë e partisë, ia mundesuam me i kthy kapak-kapak