Disidenti
Lajme

Moderatori “godet” priftin: Me e pasë mbytë Krishtin në karrige elektrike e jo në Kryq, a e kishit mbajt karrigën si simbol – Ja si reagon ai

0Shares

Këtë javë, emisioni Kojshia Show trajtoi një temë mjaft interesante për fenë e krishtere, ku mysafirë ishin: Fatmir Meraja, një i krishterë Evangjelist nga Shqipëria që u konvertua në fenë Islame dhe pastori i Kishës Ungjëllore Protestante, Femi Cakolli.

Në këtë emision, moderatori i bëri një pyetje provokuese pastorit Cakolli.

Ai i bëri pastorit një pyetje duke i thënë se “nëse Jezu Krishti do të ishte ekzekutuar në karrige elektrike, a do të ishte karriga elektrike simbol i krishterimit?”.

Cakolli iu përgjigj moderatorit se simboli i kryqit është keqkuptuar, duke ia shpjeguar atij më në detaje se si ka ndodhur ky keqkuptim.

Për ta dëgjuar përgjigjen e plotë të pastorit Femi Cakolli, shikoni videon e më poshtme nga minuta e 30:00.

 

“Kam me ta bo ma zi se atij që u vra”/ Burri raporton në Polici se ish gruaja e ka rrahur dhe e ka kërcënuar

Disidenti.net

Ndërron jetë nëna e Edmond Lajqit, një ditë pasi djali i saj vrau bashkëshorten

Disidenti.net

Ekskluzive: Shteti vendos të krijojë Task Forcë për rastet e dhunës ndaj grave

Disidenti.net