Disidenti
Lajme

Mllef në rrjetet sociale: Imami Kalaja me postim të papranueshëm për gazetarin që vdiq

0Shares

Imami nga Shqipëria, Ahmed Kalaja, ka dhënë një deklaratë të papranueshme për vdekjen në moshë të re të gazetarit kosovar Arton Turkaj.

Ashtu si shumë persona të tjerë që kanë shprehur mllef pas vdekjes së gazetarit, edhe Kalaja e ka shpërndarë një status të gazetarit.

Në mbishkrim, Imami ka shkruar “Po mos u tallni me Zotin; se të len zemra diku …”.

“Kam me ta bo ma zi se atij që u vra”/ Burri raporton në Polici se ish gruaja e ka rrahur dhe e ka kërcënuar

Disidenti.net

Ndërron jetë nëna e Edmond Lajqit, një ditë pasi djali i saj vrau bashkëshorten

Disidenti.net

Ekskluzive: Shteti vendos të krijojë Task Forcë për rastet e dhunës ndaj grave

Disidenti.net