Disidenti
Botë

Misi i Ukrainës i bashkohet luftës: Kam gati një plumb për Putinin

Ish-mbretëresha e bukurisë, e cila ndërroi mënyrën e jetesës me vijën e parë të luftës në Ukrainë, ka paralajmëruar se ka gati një plumb për Vladimir Putin.

Evgenia Prokopenko, 35 vjeç, përshëndeti familjen dhe të dashurit e saj gjashtë muaj më parë dhe shkoi në llogore si ndihmëse për të ndihmuar trupat ukrainase që luftonin kundër forcave të Putinit.

Evgenia, e cila ishte “mbretëresha e Ukrainës” dhe një finaliste e Miss Earth në 2012, tha se ka parë miqtë dhe shokët të vdesin dhe jeta e saj ka ndryshuar “drastikisht”, shkruan The Sun.

Dhe nëse Evgenia do ta takonte ndonjëherë Putinin, ajo tha se “nuk do të kishte fjalë” për të por “vetëm një plumb”.

” alt=”” aria-hidden=”true” />

“Unë flas rusisht rrjedhshëm, por nuk e di gjuhën e Putinit”, tha ajo për Daily Star.

“Nuk e di në cilën gjuhë është ende e mundur të flasësh me të, sepse ai refuzon të kuptojë të gjitha gjuhët e të gjitha vendeve të zhvilluara të botës. Nuk kam fjalë për të, sepse me Putinin duhet të veprojmë, jo të flasim. Unë kam vetëm një plumb për të”, ka thënë ajo.

” alt=”” aria-hidden=”true” />

Ajo tha: “Këto janë dy jetë shumë të ndryshme, të kundërta. Në jetën civile kam qenë i angazhuar në gjëra krejtësisht të ndryshme. Unë kisha biznesin tim, aty ‘uniforma’ ime ishte një fustan biznesi me taka, në luftë një fustan ushtarak i ashpër dhe beretë”, ka thënë ajo.

Shkon në mbi 1.3 milion numri i njerëzve që mbesin pa energji elektrike në Florida

Disidenti.net

Me disa ditë trajnim dhe spërkatje me ujë të bekuar, pleqtë e Putinit nisin përgatitjet për në fushëbetejë

Disidenti.net

“Zbutet” Putin, pranon para Erdogan se mund t’i rikthehet negociatave me Ukrainën

Disidenti.net
Disidenti

Misi i Ukrainës i bashkohet luftës: Kam gati një plumb për Putinin