Disidenti
Lajme

“Mirësevini gërrnaça”, Valon Syla ka disa këshilla për mërgimtarët

0Shares

Gazetari Valon Syla, i cili njihet si kritikues e një pjese të diasporës, u ka dëshiruar mirëseardhje në Kosovë të gjithë bashkatdhetarëve.

Ai përmes një postimi në “Facebook” ka dhënë disa këshilla për mërgimtarët.

Syla ka kërkuar nga ata që të kënaqen gjatë pushimit, të dalin në natyrë dhe të vozisin më ngadalë.

“A eci Van Dami te shtëpia, se u myten tu rreh njerzit edhe i sosen këta boksat me poena. Mirësevini gërrnaça. Chill. Shkoni nëpër natyrë pak, veç merrne bërllogun me veti. Kerrit, kadale…”, ka shkruar Syla.

Radojiçiq e fshin “Viberin” pasi gjurmohet nga mediat, dyshohet se është i plagosur rëndë

Disidenti.net

Rrëfim nga Veriu – serbi që ka prindërit në Banjskë: Policia u solli ilaçe, ushqim dhe pije

Disidenti.net

“150 eksplozivë dinamit dhe 235 karikatorë për kallashnikov”, Policia publikon listën e armatimit të konfiskuar në veri

Disidenti.net
Disidenti

“Mirësevini gërrnaça”, Valon Syla ka disa këshilla për mërgimtarët