Disidenti
Lajme

Mirena: Afrim Bunjaku, që sot ra në detyrë, shteti nuk i ka garantuar as sigurim shëndetësor, as sigurim jetësor, e Qeveria ua ka hequr edhe shtesat për rrezikshmëri në punë

0Shares

Analisti e gazetari, Ilir Mirena, nëpërmjet një postimi në rrjetin social Facebook ka rikujtuar trajtimin e pjesëtarëve të policisë që i bëhet nga Qeveria e Kosovës.

Mirena, duke përmendur policin e rënë sot në detyrë, Afrim Bunjaku, ka thënë se shteti nuk i ka garantuar sigurim shendetesor, as sigurim jetesor, e se fundi me Ligjin e Pagave te Qeverise Kurti atij i jane hequr edhe shtesat per rrezikshmeri ne pune.

“Kaq sa i perket perkujdesit te shtetit tone per pjestaret e kesaj strukture kaq te rendesishme te shtetit.

Kur postojme foto dhe fjale krenarie per policet tane, eshte mire t’i permendim keto fakte qe deshmojne se se ata jane lene pas dore…”, shtoi tutje Mirena. /Periskopi/

Si u vra nga Bandat Kriminale në Francë ish-ushtari i UÇK-së?

Disidenti.net

Të shtëna me armë në restorant “Leo” në Pejë – plagosen dy persona

Disidenti.net

Po kthehej nga Gjermania, 28-vjeçari kosovar arrestohet në Serbi

Disidenti.net
Disidenti

Mirena: Afrim Bunjaku, që sot ra në detyrë, shteti nuk i ka garantuar as sigurim shëndetësor, as sigurim jetësor, e Qeveria ua ka hequr edhe shtesat për rrezikshmëri në punë