Disidenti
Sport

Ministri francez trazon rrjetin: Benzema është i lidhur me këtë grup terrorist!

0Shares

Gérald Darmanin, ministri i Brendshëm i Francës, ka thënë mbrëmë në një intervistë se Karim Benzema ka lidhje me grupin terrorist “Vëllazëria Myslimane”.

“Ne kemi mbyllur më shumë se 1100 qendra islamike dhe po i referohem në mënyrë specifike zotit Karim Benzema i cili ka lidhje famëkeqe, siç e dimë të gjithë, me Vëllazërinë Myslimane” ka thënë ministri francez.

Kjo organizatë konsiderohet terroriste në SHBA, Francë dhe shumë shtete të tjera.

Së fundmi Benzema ka publikuar një mesazh ku kritikon Izraelin dhe ka treguar mbështetjen e tij për banorët e Gazës./Indeksonline/

 

E pranon Gliha: Hysenin ma rekomandoi Qeqa Krelani

Disidenti.net

Plisat për ndeshjen Shqipëri-Ishujt Faroe: Nuk ka bileta – nuk ka problem dhe ne do të kthehemi përsëri

Disidenti.net

Mospajisja me bileta për “Plisat” nga FSHF-ja, dyshohet se tifogrupi kishte keqpërdorur ato

Disidenti.net
Disidenti

Ministri francez trazon rrjetin: Benzema është i lidhur me këtë grup terrorist!