Disidenti
Lajme

Milaim Zeka shpallet i pafajshëm për rastin me vizat

Ish-gazetari Milaim Zeka ka bërë të ditur se është shpallur i pafajshëm për rastin “vizat”.

Ai përmes një statusi në Facebook tha se që 5 vite ka përjetuar vuajtje shpirtërore, fizike, materiale.

Postimi:

Faleminderit Drejtesia e Kosoves
Pas 5 viteve vuajtje shpirterore, fizike, materiale, morale, sot, Gjykata, nga nje trup gjykues qe vendosin mbi prova, e jo fjale rrugesh, me ka shpalur te pafajshem nga te gjitha pikat e akuzave: mashtrim me viza, shperlarje parash, dhe shmangie nga tatimi!
Faleminderit shume te gjithe juve qe besuat ne pafajesine time.
Kurr ne jeten time nuk kam perjetu torture me te madhe se sa kjo e ketyre pese viteve!
Faleminderit shume!

Ky është 19-vjeçari që u godit për vdekje në Prishtinë, po shpërndante porositë me motoçikletë

Disidenti.net

“A u kënaqet?”, momenti kur Nuredin Lushtaku dërgohet në paraburgim

Disidenti.net

30 ditë paraburgim për Nuredin Lushtakun dhe të tjerët

Disidenti.net
Disidenti

Milaim Zeka shpallet i pafajshëm për rastin me vizat