Disidenti
Lajme

Mehmetaj pas miratimit të rezolutës për Srebrenicën: Budalltë e VV-së ligjërojnë qysh Amerika e Gjermania e mbron Serbinë

0Shares

Gazetari Lirim Mehmetaj ka reaguar pasi rezoluta për Srebrenicën u miratua në Asamblenë e Përgjithshme të OKB-së.

Mehmetaj ka thënë se zyrtarët e VV-së iu ligjërojnë militantëve se si Amerika, Gjermania e Franca i mbrojnë interesat e Serbisë.

Postimi pa ndërhyrje:

Me propozim të Gjermanisë dhe mbështetur nga të gjitha vendet perëndimore, Asambleja e Kombeve të Bashkuara e ka miratuar rezolutën që shpall 11 korrikun Ditë Ndërkombëtare të Përkujtimit të Viktimave të Gjenocidit në Srebrenicë, duke goditur kështu direkt Serbinë për çfarë ka ndodhur në Bosnje.

A, këta budalltë e Vetëvendosjes iu ligjërojnë militantëve të vetë qysh SHBA, Gjermania, Franca, Italia etj janë kundër Kosovës dhe i mbrojnë interesat e Serbisë.

Aktualisht, të pakënaqur me perëndimin janë Serbia dhe Lëvizja Vetëvendosje.

Vdes meteorologu Sylë Tahirsylaj

Disidenti.net

Operacionet estetike biznes milionash për klinikat private në Kosovë, deri në 2 mijë € çmimi për ‘hundë të re’

Disidenti.net

I vdiq babai në Qabe, flet djali i tij: Nuk mundem me varros në vendlindje, vdekje të tillë pak kush përjeton

Disidenti.net