Disidenti
Lajme

Me pantollona të shkurtër dhe me mjekërr- Fotot e tre sulmuesve të Valon Sylës

Kenan Hasani, Okan Hasani dhe Lum Dervishi të dyshuarit që sulmuan fizikisht gazetarin Valon Syla janë shoqëruar të prangosur për në gjykatë.

Prokuroria Speciale e Republikës së Kosovës (PSRK), ka paraqitur kërkesë për caktimin e masës së paraburgimit ndaj tyre për veprën penale ‘’Nxitja e përçarjes dhe urrejtjes’.

Gazeta Insajderi sjell foto të tre sulmuesve të Valon Sylës.

Një nga sulmuesit u paraqit me pantollona të shkurtër dhe me mjekërr, ndërsa tjetëri kishte mbuluar tërësisht fytyrën.

Për shkak të pakënaqësive 40 zyrtarë dhanë dorëheqje

Disidenti.net

Parashikimi i motit për dy javët e ardhshme: Rrezik nga vërshimet apo përmbytjet e shpejta

Disidenti.net

Lutfi Haziri: Ndëshkime të reja do të ketë, amerikanët e mbajnë fjalën

Disidenti.net
Disidenti

Me pantollona të shkurtër dhe me mjekërr- Fotot e tre sulmuesve të Valon Sylës