Disidenti
Sport

Më në fund/ Taksisti shqiptar që ia gjeti kuletën Neuerit merr shpërblim të majmë

Taksisti shqiptar, Hazir Stublla është bërë i famshëm së fundmi në Gjermani pasi e ka gjetur kuletën e Manuel Neuerit. Portieri gjerman e shpërbleu taksistin shqiptar për këtë veprim. Por, Stublla e ka quajtur portierin gjerman si dorështrënguar pasi nuk ia dha shpërblimin e merituar.

“Kuleta e kishte emrin dhe adresën e Neuerit”, ka thënë Stublla për mediumin gjerman “Bild”.

Ai ka zbuluar se në kuletë gjendeshin 800 euro kesh, një kartë Visa Platinum dhe një Mastercard. Mediumi gjerman tutje shkruan se taksisti shqiptar u përpoq ta gjente portierin gjerman duke shkuar direkt në shtëpi të tij.

Aty nuk e gjeti veteranin e portës dhe më pas shkoi në qendrën stërvitore të Bayernit dhe ia dorëzoi kuletën menaxherit të tij. Stublla besoi se do ta merrte një dhuratë që e meriton, por në fund u dëshpërua, pasi e mori një fanellë të panënshkruar nga portieri gjerman.

Por, pati një fund të lumtur për taksistin shqiptar. Legjenda e Bayern Munichut, Lothar Matthäus e bleu fanellën nga shoferi i taksisë për 1000 franga.

“Unë e di nga përvoja ime se si është të humbasësh portofolin. Problemi është përpjekja më pas. Përkushtimi i Hazirit më duket edhe më i vlefshëm për t’i shpëtuar Manuelit nga telashet”, citohet të ketë thënë Matthäus.

Dhe taksisti thotë i lumtur: “Më pëlqeu Lothar si lojtar, por tani ai është heroi im”.

Me 1000 franga, ai kërkon të riparojë makinën e tij private dhe të dalë për akullore me fëmijët e tij.

Tifozi 100 vjeçar: Do ta jepja edhe pensionin tim që Interi ta eliminojë Milanin

Disidenti.net

“Kombëtaren e dua pa futbollistët nga Kosova”, tifozi i Tiranës befason me deklaratën: S’japin 100%

Disidenti.net

Me plis në kokë, boksieri shqiptar i pa ndalshëm në Gjermani

Disidenti.net
Disidenti

Më në fund/ Taksisti shqiptar që ia gjeti kuletën Neuerit merr shpërblim të majmë