Disidenti
Sport

Mbrëmë ishte një natë historike në NBA

Liga më e fort e basketbollit në botë, NBA kishte mbrëmë natën më pjellore të saj.

Sipas të dhënave të Byrosë Sportive Elias, ishin 26 lojtarë që arritën në 25 pikë, 15 që arritën në 30 dhe tetë që shënuan një double-double me të paktën 30 pikë.

Të dhënat flasin për natën më efikase për basketbollistët në nivel individual.

Joel Embiid ishte njeri i mbrëmjes ngase ka shënuar plot 50 pikë në 27 minuta lojë.

Një paraqitje brilante pati edhe Luka Doncic , i cili arriti në 41 pikë, 14 kërcime dhe shtatë asistime./Indeksonline/

Futbollisti i Kosovës, Florent Hadergjonaj martohet me ish të dashurën e Taulant Xhakës

Disidenti.net

Nesër finalja e madhe e Ligës së Kampionëve: Liverpool-Real Madrid, ky është çmimi i biletave në “tregun e zi”

Disidenti.net

“Holanda thotë se nuk plotësojmë kushtet për në BE?”! Edhe pse tualetet publike, tifozët e Feyenoord urinojnë sërish në ambient të hapur

Disidenti.net
Disidenti

Mbrëmë ishte një natë historike në NBA