Disidenti
Lajme

Mbi 80 aeroplanë me mërgimtarë pritet të vijnë sot në Kosovë

0Shares

Pikat kufitare të Kosovës këto ditë të festave kanë qenë me kolona të gjata, shkak i ardhjes së mërgimtareve. Por, fluks të madh të udhëtarëve ka edhe në Aeroportin Ndërkombëtar të Prishtinës “Adem Jashari”.

Zëdhënësja e Aeroportit të Prishtinës, Valentina Gara ka thënë se presin që deri në fund të Vitit të Ri të arrijnë një shifër prej 3.4 milionë udhëtarësh, ndërsa vetëm sot janë planifikuar 81 fluturime.

Ajo beri të ditur se edhe në ditën e fundit të vitit janë planifikuar mbi 60 fluturime vajtje- ardhje.

“Ne kemi një trend të vazhdueshëm të rritjes së numrit të udhëtarëve. Gjatë sezonit të dimrit ky trend vërehet më së shumti me rastin e festave. Pra 34 janë në arritje me datën 31 dhjetor si dhe 35 në nisje po me datën 31 dhjetor”, ka thënë Gara për Zërin.

Ajo ka shtuar se Zvicra mbetet njëri ndër destinacionet me numrin më të madh të fluturimeve dhe udhëtarëve.

“Kam me ta bo ma zi se atij që u vra”/ Burri raporton në Polici se ish gruaja e ka rrahur dhe e ka kërcënuar

Disidenti.net

Ndërron jetë nëna e Edmond Lajqit, një ditë pasi djali i saj vrau bashkëshorten

Disidenti.net

Ekskluzive: Shteti vendos të krijojë Task Forcë për rastet e dhunës ndaj grave

Disidenti.net