Disidenti
Lajme

Marrëveshja me Serbinë – Shkëlzen Gashi thotë se iu lëkund besimi në Kurtin: Isha i bindur që s’lëshon pe

Analisti Shkëlzen Gashi, në emisionin “Pressing” në T7, ka thënë se i është lëkundur besimi në Albin Kurtin.

“Kam qenë i bindur se ky në këtë pikë me Serbinë nuk lëshon pe. E pata ditë që referendumi nuk lejohet të mbahet dhe se zgjedhjet serbe nuk lejohen. Por besimi mu lëkund këtu. Ky i dha leje një kompanie serbe që të veprojë në Kosovë. Është indikacion. Edhe në fusha tjera mund të futet kjo. Mundet mu bo me telekomin. Mundet me polici. Me gjykata. Mundet të shkojë një gjykatë e Apelit atje pasi themelorja është. Serbët e kanë parë që ka zbrazëtira në Pakon e Ahtisaarit”, tha ai.

Thaçi: VV ia paska mësy kapjen e Këshillit Drejtues të UP-së, epsh pushteti

Disidenti.net

Shkëlzen Gashi: Frikohem se VV do ta përkeqësojë arsimin në Kosovë, se për që e reformon jo

Disidenti.net

Gjinovci: Urime Kryeministrit kapjen e institucioneve arsimore

Disidenti.net
Disidenti

Marrëveshja me Serbinë – Shkëlzen Gashi thotë se iu lëkund besimi në Kurtin: Isha i bindur që s’lëshon pe