Disidenti
Lajme

Lutfi Haziri: Ndëshkime të reja do të ketë, amerikanët e mbajnë fjalën

0Shares

Nënkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri ka bërë me dije se do të ketë sanksione të reja për Kosovën nga bashkësia ndërkombëtare.

Ai ka deklaruar se paralajmërimet amerikane për ndëshkime të reja do të ndodhin.

Sipas tij, amerikanët nuk flasin pa mëndu për këtë çështje.

“Nuk besoj që e dënojnë kolektivisht popullin e Kosovës. Kanë thënë që kemi probleme me liderë të caktuar, që e kërcënojnë paqen dhe sigurinë. Atë që e thonë amerikanët, e mbajnë fjalën. Nuk flasin pa mendu. Në Ballkan gjuha flet para mendjes, ndërsa atje mendohet shumë dhe kur flitet nuk ka kthim prapa”, ka deklaruar Haziri në T7.

Ai ka vlerësuar se me veprimet e njëanshme në veri, Kosova ka shkaktuar shumë kokëçarje të aleatët.

“Ne nuk kemi hidhëruar vetëm një diplomat. Kemi shqetësuar kokëçarje për shumë partnerë tanë. Ndëshkime do të ketë. Nuk do t’i quaja sanksione”, ka deklaruar Haziri.

Radojiçiq e fshin “Viberin” pasi gjurmohet nga mediat, dyshohet se është i plagosur rëndë

Disidenti.net

Rrëfim nga Veriu – serbi që ka prindërit në Banjskë: Policia u solli ilaçe, ushqim dhe pije

Disidenti.net

“150 eksplozivë dinamit dhe 235 karikatorë për kallashnikov”, Policia publikon listën e armatimit të konfiskuar në veri

Disidenti.net
Disidenti

Lutfi Haziri: Ndëshkime të reja do të ketë, amerikanët e mbajnë fjalën