Disidenti
Lajme

Lushtaku: PDK-ja s’do të ndalet deri në rrëzimin e Qeverisë Kurti

0Shares

Deputeti i Partisë Demokratike, Mërgim Lushtaku, i cili u bë kryetemë e lajmeve pas përleshjes së ndodhur në Kuvend ka rrëfyer versionin e tij të ngjarjes.

Por, përveç kësaj ai drejtoi edhe një sërë akuzash ndaj Qeverisë Kurti, teksa tha se PDK-ja nuk do të ndalet deri në rrëzimin e kësaj Qeverie.

“Ne do të vazhdojmë derisa ta rrëzojmë këtë Qeveri dhe do të ndërmarrim edhe hapa të tjerë për të gjetur zgjidhje për ta bërë këtë”, u shpreh ai.

Lushtaku foli edhe për miratimin e projektligjit për pagën minimale prej 264 eurosh, teksa tha se kjo është skandaloze dhe është një “mashtrim tjetër” i kryeministrit Kurti.

Ai tha se kjo është e pamjaftueshme, sepse 264 euro një personi i duhen vetëm për udhëtim apo vetëm për qira.

Radojiçiq e fshin “Viberin” pasi gjurmohet nga mediat, dyshohet se është i plagosur rëndë

Disidenti.net

Rrëfim nga Veriu – serbi që ka prindërit në Banjskë: Policia u solli ilaçe, ushqim dhe pije

Disidenti.net

“150 eksplozivë dinamit dhe 235 karikatorë për kallashnikov”, Policia publikon listën e armatimit të konfiskuar në veri

Disidenti.net
Disidenti

Lushtaku: PDK-ja s’do të ndalet deri në rrëzimin e Qeverisë Kurti