Disidenti
Lajme

Lumir Abdixhiku për dorëzimin e detyrave të zyrtarëve të LDK-së: Dhanë shembull në skenën politike

0Shares

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku, ka falenderuar zyrtarët e kësaj partie Kryeministrin, Ministrat, Zëvendësministrat e stafin politik për dorëzimin e detyrës në mënyrë të dinjitetshme, shkruan IndeksOnline.

Abdixhiku thotë se me dorëzimin e detyrave të tyre pasardhësve politik treguan klasë e respekt.

“Falenderoj të gjithë zyrtarët e LDK-së, Kryeministrin, Ministrat, Zëvendësministrat e stafin politik që sot me dinjitet dorëzuan detyrat e tyre pasardhësve politik. Treguan klasë e respekt. LDK, me këtë kulturë dha shembull në skenën politike dhe institucionale të Kosoves.

I falenderojë të gjithë, gjithashtu, për shërbim ndaj vendit në kohë aspak të lehtë”, tha ai.

Vuçiq e quajti Beg Rizajn terrorist, reagon vëllai i ish-luftëtarit të UÇK-së: Lufta ndaj kriminelëve të tillë, është pastrim për tokën!

Disidenti.net

Politikani serb: Është e qartë tani se Oliver Ivanoviq u vra nga Serbia, aktin e kreu Radjoçiqi

Disidenti.net

Si ka funksionuar grupi terrorist serb? – Policia e Kosovës publikon disa video të reja

Disidenti.net
Disidenti

Lumir Abdixhiku për dorëzimin e detyrave të zyrtarëve të LDK-së: Dhanë shembull në skenën politike