Disidenti
Sport

Lionel Messi fiton ‘Topin e Artë’ për herë të shtatë në karrierë

Ashtu edhe siç pritej, Lionel Messi ka fituar çmimin më prestigjioz individual të futbollit në botë, ‘Topin e Artë’, për herë të shtatë.

Superylli i PSG-së pati një sezon zhgënjyes me Barcelonën, pavarësisht se ishte lojtari më i mirë në skuadër, por prapë arriti ta fitojë Copa del Rey dhe Copa American me Kombëtaren e Argjentinës.

Ai mposhti konkurrencën e Robert Lewandowskit, N’Golo Kantes, Karim Benzemas dhe Jorginhos, jo në këtë renditje të saktë.

Më poshtë renditja e top dhjetëshes për ‘Topin e Artë’:

10. Gigi Donnarumma
9. Kylian Mbappe
8. Kevin De Bruyne
7. Mo Salah
6. Cristiano Ronaldo
5. N’Golo Kante
4. Karim Benzema
3. Jorginho
2. Robert Lewandowski
1. Lionel Messi /Periskopi.com/

Futbollisti i Kosovës, Florent Hadergjonaj martohet me ish të dashurën e Taulant Xhakës

Disidenti.net

Nesër finalja e madhe e Ligës së Kampionëve: Liverpool-Real Madrid, ky është çmimi i biletave në “tregun e zi”

Disidenti.net

“Holanda thotë se nuk plotësojmë kushtet për në BE?”! Edhe pse tualetet publike, tifozët e Feyenoord urinojnë sërish në ambient të hapur

Disidenti.net
Disidenti

Lionel Messi fiton ‘Topin e Artë’ për herë të shtatë në karrierë