Disidenti
Sport

Liga e Parë Live: Rezultatet e ndeshjeve të xhiros së 18-të

0Shares
Kanë filluar me vonesë disa nga ndeshjet e xhiros së 18-të në Ligën e Parë, ndërsa tri prej tyre edhe janë shtyrë për 24 orë më vonë për shkak të reshjeve të mëdha të borës.

Duelet Liria – Malisheva, Vushtrria – Dukagjini dhe Ferizaj – Vitia janë shtyrë për ditën e enjte për shkak të reshjeve të mëdha të borës.

Ndeshjet tjera të kësaj xhiro janë duke u zhvilluar.

LIVE

Grupi A

Istogu – A&N 2-0

Drenasi – Onix Banja 1-0

Vëllaznimi – Trepça 0-0

Liria – Malisheva (Është shtyrë për ditën e enjte)

Vushtrria – Dukagjini (Është shtyrë për ditën e enjte)


Grupi B

Ramiz Sadiku – 2 Korriku 1-0

Flamurtari – Ulpiana 0-0

Dardana – KEK-u 0-0

Vllaznia (P) – Kika 1-0

Ferizaj – Vitia (Është shtyrë për ditën e enjte)

Fikret Shatri me ‘Djemtë e Bjeshkës’ debutojnë në Superligë: Kemi ëndrra dhe qëllime, Istogu në hartën e basketbollit të Kosovës

Disidenti.net

UEFA merr vendim për incidentin në ndeshjen Rumani – Kosovë, ky është dënimi

Disidenti.net

Dalin në shitje biletat për ndeshjen ndaj Çekisë, interesimi i jashtëzakonshëm bllokon faqen e federatës

Disidenti.net
Disidenti

Liga e Parë Live: Rezultatet e ndeshjeve të xhiros së 18-të