Disidenti
Lajme

LDK-ja vendos, do ta mbështesë mocionin për rrëzimin e qeverisë

0Shares

Lidhja Demokratike e Kosovës do ta përkrahë mocionin për rrëzimin e qeverisë, të paralajmëruar të iniciohet nga Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës në muajin shtator.

Në një konferencë për media të premten, shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Arben Gashi ka deklaruar se LDK-ja nuk mund ta lejojë vazhdimin e qeverisjes së Albin Kurti.

Ai ka akuzuar Qeverinë Kurti për skandale dhe shkelje kushtetuese.

“Po deklaroj që Kosova nuk mund të vazhdoj nën sanksione. Nuk mund të vazhdoj në shtator me një qeveri me skandale si ajo e ‘Zdravos’. Nuk mund të vazhdoj me një qeveri e cila në vazhdimësi dhe qëllimshëm bën shkelje kushtetuese”, ka thënë Gashi.

I pyetur për mocionin për rrëzimin e qeverisë të paralajmëruar nga AAK-ja, Gashi ka thënë se iniciativa duhet të përkrahet edhe nga një numër i deputetëve të LVV-së.

“Ky mentalitet, kjo sjellje, kjo shkallë e kapjes së shtetit është e papërballueshme për Kosovën. Por, do të shohim a do të ketë vullnet edhe nga deputetët e LVV-së në vjeshtë për ta rrëzuar këtë qeveri sepse pa ata deputetë nuk mund të ndodhë rrëzimi i qeverisë”, ka thënë Gashi.

Radojiçiq e fshin “Viberin” pasi gjurmohet nga mediat, dyshohet se është i plagosur rëndë

Disidenti.net

Rrëfim nga Veriu – serbi që ka prindërit në Banjskë: Policia u solli ilaçe, ushqim dhe pije

Disidenti.net

“150 eksplozivë dinamit dhe 235 karikatorë për kallashnikov”, Policia publikon listën e armatimit të konfiskuar në veri

Disidenti.net
Disidenti

LDK-ja vendos, do ta mbështesë mocionin për rrëzimin e qeverisë