Disidenti
Lajme

Latifi: Mazllami tha s’ka pasur shqiptarë para turqve në Kosovë, përputhet me tezën serbe

Profesori universitar, Blerim Latifi, ka kritikuar një ligjeratë të hoxhës Mazllam Mazllami. 

Latifi në emisionin Pressing në T7 ka thënë se ligjërata të tilla janë të dëmshme për shtetin dhe nuk përkojnë me historinë.

“A mendon se është e rastësishëm pse Mazllam Mazllami që del në ligjeratë në Prizren që thotë se nuk ka pasur shqiptarë këtu para turqve. Nuk është e rastësishme. Kjo përputhet me tezën serbe. Këtu është një fushatë në të cilën më vjen keq që myslimanët e ndershëm e këtij vendi janë duke u keqpërdorur në mënyrën më të keqe të mundshme”, ka thënë ai.

Për shkak të pakënaqësive 40 zyrtarë dhanë dorëheqje

Disidenti.net

Parashikimi i motit për dy javët e ardhshme: Rrezik nga vërshimet apo përmbytjet e shpejta

Disidenti.net

Lutfi Haziri: Ndëshkime të reja do të ketë, amerikanët e mbajnë fjalën

Disidenti.net
Disidenti

Latifi: Mazllami tha s’ka pasur shqiptarë para turqve në Kosovë, përputhet me tezën serbe